Derbi 2. kola Kupa pripao Raljčanima posle penala, izvučeni parovi 3. kola

SMEDEREVO, 26. oktobar 2023 – Juče su odigrane utakmice drugog kola takmičenja za Kup GFS Smedereva, a već danas su izvučeni parovi za naredno, koje je na rasporedu naredne srede. U derbiju jučerašnje runde u Radincu: Mladi radnik 1940 – Borac 1932 penalima 4:5 (1:1/0:0).

Susret dve prvoplasirane ekipe u Podunavskoj okružnoj ligi protekao je većim delom u ravnopravnoj borbi, a te u finišu su usledila uzbuđenja.

Najpre je iskusni Igor Petrić u 83. minutu iskoristio grešku Stanojlovića i savladao Rankovića za vođstvo gostiju, da bi u trećem minutu sudijske nadoknade, na pas Pavlovića, Nikolić izjednačio rezultat.

Kod izvođenja penala fudbaleri Borca 1932 su bili nepogrešivi, dok je u petoj seriji za domaće Nikola Antić bio neprecizan i tako omogućio gostima da se raduju.

Proleter Vranovo – Omladinac 2:1.

U utakmicama sledećeg kola, koje se igraju u sredu 1. novembra , kako je žrebom odlučeno, sastaće se:

Badljevica – Crvena zvezda Suvodol

Podunavac – SASK

Osipaonica – Jezava i

Ravni Gaj – Proleter Vranovo.

Od četvrtog kola u takmičenje se uključuje i srpskoligaš OFK Mihajlovac, a kada će te utakmice biti igrane, da li do kraja godine ili na proleće, zavisiće od vremenskih prilika.